Regulamin

Regulamin sklepu internetowego ''uk4you.pl''.

Sklep jest prowadzony w języku polskim przez  firmę JARIX w Wielka Brytanii pod adresem Jarix-Jaroslaw Lezak, 4 Windermere House Corporation Street, Stafford ST16 3LR, UK . Wszystkie artykuły są nowe i wolne od wad i pochodzą z rynku brytyjskiego oraz mają oznakowania,opisy oraz daty zgodne z normami obowiązującymi w Wielkiej Brytanii różniące się od polskich i europejskich.

Daty na produktach

W Wielkiej Brytanii obowiązują inne zasady datowania produktów niż w Polsce, prosimy o krótkie zapoznanie się z nimi.

 • expire – data dotycząca bezpieczeństwa ważne do (zazwyczaj stosowana na produktach farmaceutycznych)

 • use by – data dotycząca bezpieczeństwa zużyj przed, spożyć przed (stosowne do mięs ryb i ich przetworów oraz innych produktów wysokiego ryzyka)

 • best before - data dotycząca jakości, najlepsze przed (data stosowana na większość produktach raczej w celach jakościowych i praktycznych z wyjątkiem jaj gdzie można je spożyć po tej dacie do dwóch dnia ale pod warnikiem gotowania i smażenia na twardo. W pozostałych przypadkach data ta nie określa że żywność jest szkodliwa i nie nadaje się do spożycia lecz można uznać że jest w drugiej klasie jakości i może być sprzedawana do 2 miesięcy ale nie w cenach jak za pierwszą jakość)

Więcej na brytyjskiej rządowej stronie Food Standards Agency (odpowiednik polskiego sanepidu)

https://www.food.gov.uk/

 

 
poniżej kilka sklepów które oferują także artykuły po dacie „best before

http://www.approvedfood.co.uk/polish (polskie artykuły sprzedawane po dacie best before)

http://www.approvedfood.co.uk/

http://www.foodbargains.co.uk/pages/Best_Before_Date.html

Składania zamówień.

Klient składa zamówienie za pośrednictwem naszego sklepu po zalogowaniu się lub rejestracji (jako nowy użytkownik). Zamówienia można składać 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

 Sposoby płatności.

 1. Przelew na konto polskie w mBank
 2. Płatność natychmiastowa online przez system Tpay .com   

 

Realizacja zamówienia i wysyłka

W przypadku wyboru przez klienta sposobu płatności przelewem lub kartą płatniczą, czas realizacji zamówienia liczony jest od dnia uznania rachunku bankowego lub konta rozliczeniowego sprzedawcy.

Towar wysyłany jest z Wielkiej Brytanii w każdy czwartek.

Wysyłka maksymalnie do  10 dni roboczych (dni robocze to - od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świat).

 

Wszystkie informacje dotyczące zamówienia będą wysyłane na twoja skrzynkę pocztowa oraz widoczne w panelu klienta w sklepie.

 

 
Rezygnacja.

Klient ma prawo do rezygnacji z zamówienia aż do chwili przejścia zamówienia w stan realizacji o którym jest powiadomiony przez pocztę e-mail. Rezygnację można dokonać w następujący sposób

 • przez zgłoszenie informacji na e-mail biura
 • lub telefonicznie

Zwroty

Każdy klient ma prawo do odstąpienia od umowy kupna zawartej na odległość i zwroty do 14 dni od otrzymania towaru bez podania przyczyny przez informacje na e-mail biura sklepu

Towar musi być w stanie nie naruszonym w oryginalnym opakowaniu i metkami oraz bez śladów użytkowania oraz staranne zapakowany i odesłany na koszt klienta.

Uwaga - Przesyłki wysłane za pobraniem nie będą przyjmowane.

Towary które z uwagi na ich charakter (np:artykuły spożywcze) mają krotki okres przydatności nie mogą być zwracane.

 

 

Reklamacje

 

Każda rzecz kupiona w sklepie internetowym może być reklamowana z zachowaniem odpowiednich terminów i warunków reklamacji jeśli posiada wady, stanowiące o jej niezgodności z umową. Reklamacje można składać z pełnym opisem na email lub telefonicznie, potem reklamowany towar należy dobrze zapakować i wysłać pod wskazany adres. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni.

Po uznaniu reklamacji koszt z wiązany z odesłaniem towaru zostaną zwrócone.

Uwaga -Przesyłki wysłane za pobraniem nie będą przyjmowane.

Dane osobowe

Administratorem Twoich danych osobowych ADO a wiec podmiotem odpowiedzialnym za to, co się z nimi dzieje, jesteśmy my: sklep internetowy uk4you.pl

 WYKORZYSTYWANIE TWOICH DANYCH OSOBOWYCH

 Dane osobowe pozostawione przez Ciebie w sklepie adres e-mail, imię, nazwisko ,adres, numer telefonu nie zostaną sprzedane ani nie udostępnione osobom trzecim.

Dane są zbierane wyłącznie do umożliwienia Ci pełnego korzystania z funkcjonalności sklepu oraz wysyłki zamówienia.

Dane tele-adresowe będą również użyte przez nas  w celu wysyłki zamówienia do firm kurierskich i poczty

Twój adres e-mail może być wykorzystywany jedynie do wysyłania na niego linków do zakupionych plików lub innych technicznych komunikatów związanych z obsługą Twojej aktywności w sklepie oraz aby wysyłać Ci newsletter.

W każdej chwili korzystania ze sklepu masz wgląd i prawo zmiany lub usunięcia wszystkich danych osobowych, które pozostawiłeś podczas Zakupu lub innego korzystania ze sklepu.

Dane zbierane w trakcie korespondencji pomiędzy Tobą, a sklepem będą wykorzystane wyłącznie w celu odpowiedzi na przesłane przez Ciebie zapytanie.

Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione osobom trzecim i organom, tylko w sytuacji, gdy wymagają tego przepisy prawa i działania te są zgodne z procedurami wymaganymi przez przepisy prawa.

 PRZECHOWYWANIE DANYCH

Dane osobowe podane do realizacji i obsługi zamówienia będą przechowywane przez okres:

 • W przypadkach, gdy przetwarzamy twoje dane w oparciu o Twoją zgodę, Twoje dane osobowe będą przechowywanie do czasu zakończenia realizowania przez nas celu, którego dotyczyła wyrażona zgoda, ale nie dłużej niż do czasu ewentualnego cofnięcia przez Ciebie zgody.
 •  Ze względów bezpieczeństwa i trwanie roszczeń okres przechowywania kopii zapasowych wynosi 3 lata.

  TWOJE PRAWA

Tam, gdzie podstawą przetwarzania jest Twoja zgoda, możesz ją wycofać w każdej chwili. Aby to zrobić, wystarczy wysłać informację tu {shop_email} Pamiętaj jednak, że nie wpływa to na zgodność z prawem przetwarzania dokonywanego do momentu jej wycofania.

Pamiętaj także, że masz prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Dodatkowo możesz wnieść sprzeciw wobec przetwarzania, a także żądać przeniesienia danych. Aby to zrobić, wystarczy wysłać informację tu {shop_email}

W każdym momencie przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych - Warszawa 00-193 ,
ul. Stawki 2.

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

Nasza baza danych jest chroniona fizyczne i logiczne przed dostępem osób trzecich lub utratą danych.

Więcej szczegółów przetwarzania danych znajdują się na stronie sklepu w Polityce Prywatności.

Postanowienia końcowe

Do wszystkich spraw nie uregulowanych powyżej mają zastosowanie przepisy:

do otwarcia powyższych plików potrzebny jest przeglądarka plików pdf 

np.    Adobe Reader  do pobrania  tu

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
Facebook